Zaznacz stronę

Karne na wagę finału

Kolejne dwie drużyny wywalczyły awans do wielkiego finału turnieju BASF PROCAM CUP 2024, który odbędzie się w połowie czerwca w Gdyni.

Za nami kolejne zmagania eliminacyjne. Tym razem rywalizacja przeniosła się do Rozprzy, w województwie łódzkim, gdzie dopisała pogoda, jak również świetna piłkarska atmosfera. Zadbały o to wszystkie drużyny uczestniczące w turnieju, które pokazały ogromne zaangażowanie i serce do gry w piłkę nożną.

Bez dwóch zdań najbardziej emocjonującym starciem tego turnieju można uznać mecz pomiędzy Akademią Footbolisty Głusk a Team’em Przecław w półfinale rywalizacji. Po regulaminowym czasie gry był remis, a więc o losach turnieju zadecydować musiały rzuty karne. W tych lepsi okazali się zawodnicy z Głuska, którzy wywalczyli tym samym jako pierwszy przepustkę do turnieju finałowego w Gdyni. W drugim półfinale Magic Łęczyca pewnie pokonali UKS Gminę Rozprza 4:0, awansując tym samym do finału turnieju regionalnego, a zarazem turnieju krajowego.

W dzisiejszym finale triumfowali piłkarze Akademii Piłkarskiej Głusk, którzy pokonali rywali z Łęczycy 1:0. Na kolejnych miejscach plasowali się zawodnicy UKS Gminy Rozprza, którzy pokonali w meczu o brązowy medal Team Przecław, 4:1. Miejsca 5-8 zajęli kolejno: Zjednoczeni Piotrków Kujawski, LKS Piaskowia Piastki, AP Sadkowice i GKS Chynów.

W ceremonii zakończenia turnieju udział wzięli m.in. Paweł Kowalczyk, Burmistrz Rozprzy, Robert Kabźmiński, Przewodniczący Ray Miejskiej w Rozprzy, Stanisław Sipa – kierownik delegatury Łódzkiego Związku Piłki Nożnej w Piotrkowie Trybunalskim oraz Konrad Jędrzejowski, przedstawiciel firmy Procam Polska.

W ramach turnieju wręczono także wyróżnienia indywidualne, które zdobyli: Oliwer Stępień (AF Głusk), Mateusz Ryk (Magic Łęczyca), Mikołaj Jagiełło (UKS Gmina Rozprza), Michał Mazur (Team Przecław), Rafał Wika (Zjednoczeni Piotrów Kujawski), Witold Miciuła (LKS Piaskowia Piaski), Wojciech Stępniak (AP Sadkowice), Bartek Woźniak (GKS Chynów).