Zaznacz stronę

Zwycięstwo chłopców z Osic, świetna gra dziewczynek z Łubiany

Pomorskie Ryjewo było kolejnym przystankiem turnieju BASF PROCAM CUP 2022. Po niezwykle zaciętym i emocjonującym dniu zmagań awans do wielkiego finału wywalczyła drużyna Osiczanka Osice.

Rywalizacja od samego początku stała na bardzo wyrównanym poziomie. Na uwagę zasługuje fakt, że podczas tego turnieju regionalnego udział wzięło bardzo dużo dziewczynek. – Rywalizacja z chłopakami to nic takiego. Czasami nas popychają, ale liczy się dobra zabawa – powiedziała jedna z uczestniczek wydarzenia. Warto podkreślić, że aż trzy z sześciu wyróżnień indywidualnych powędrowały właśnie do przedstawicielek płci pięknej. Wyróżnienia otrzymały Lena Przybylska (Orły Sokoły Szembruczek), Zuzanna Chwarczyńska (Lejdis Ceramik Łubiana) oraz Wiktoria Cybulska (MLKS Tucholanka Tuchola). Pozostałe nagrody indywidualne dla najlepszych zawodników turnieju odebrali: Jan Pipiora (OTS Osiek Junior), Tomasz Ziewiec (Osiczanka Osice) oraz Michał Baźmierowski (UKS AP Champions Ryjewo).

Gdy przed ostatnią kolejką spotkań dwie drużyny miały komplet wygranych, mowa tu o zespołach Osiczanka Osice oraz Lejdis Ceramik Łubiana, wiadome było, że w ostatniej kolejce rozstrzygną się losy turnieju regionalnego w Ryjewie. Oba zespoły spisywały się rewelacyjnie pokonując wyraźnie pozostałe drużyny. Lejdis Ceramik Łubiana to zespół składający się z samych dziewczynek, natomiast Osiczanka miała w składzie samych chłopców. W pojedynku bezpośrednim dwóch najlepszych zespołów lepsi okazali się zawodnicy Osiczanki, którzy pokonując Lejdis Łubiana 3:0 przypieczętowali awans do wielkiego finału w Kołobrzegu.

Całemu wydarzeniu towarzyszyła świetna atmosfera. Tłumy kibiców, darmowe dmuchańce, Gminne Święto Strażaka sprawiły, że oprócz rywalizacji sportowej, dzieci i młodzież fantastycznie spędziły czas na świeżym powietrzu. – Jestem niezmiernie szczęśliwy, że turniej BASF Procam Cup po raz kolejny zorganizowany został w naszej miejscowości. Rok temu naszemu zespołowi udało się wygrać wyjazd na mecz Reprezentacji Polski, mam nadzieję, że zwycięzca turnieju regionalnego w Ryjewie powtórzy ten wyczyn w tym roku – powiedział Sławomir Słupczyński, wójt Gminy Ryjewo.

Klasyfikacja końcowa:

  1. Osiczanka Ocice – 15 pkt
  2. Lejdis Ceramik Łubiana – 12 pkt
  3. UKS AP Champions Ryjewo – 9 pkt
  4. MLKS Tucholanka Tuchola – 4 pkt
  5. OTS Osiek Junior – 3 pkt
  6. Orły Sokoły Sembruczek – 1 pkt

ORGANIZATOR

Organizator
WSPÓŁORGANIZATOR

WYKONAWCA

PATRONAT

PARTNER TECHNICZNY