Zaznacz stronę

Zwierzyniec: LKS Korzenica pojedzie do Wronek!

LKS Korzenica zwyciężyła w pierwszym turnieju eliminacyjnym cyklu PROCAM CUP 2018. Zespół ten tym samym zapewnił sobie udział podczas wielkiego finału we Wronkach.

Zawodnicy z Korzenic wygrali wszystkie swoje mecze, zdobywając w nich 24 bramki przy zaledwie jednym straconym golu. To właśnie ta drużyna dyktowała warunki od samego początku turnieju. Najlepszym zawodnikiem drużyny uznany został Damian Jackowski (rocznik 2007), który oprócz świetnej gry w polu zapisał na koncie również 6 bramek.

– Gratuluje wszystkim uczestnikom rywalizacji. Nikt dziś nie jest jednak przegranym. Każdy z Was, każdy uczestnik turnieju PROCAM CUP 2018 jest tak naprawdę wygranym. Zwycięża sport, zwycięża dobra zabawa, zwyciężają pozytywne emocje, jakie daje nam wszystkim sport i zdrowa rywalizacja – powiedział Przemysław Konaszczuk, dyrektor regionalny firmy PROCAM.

Z dobrej strony pokazali się również zawodnicy gospodarzy. Sokół Zwierzyniec przez dużą część turnieju uchodził za faworyta, jednak porażka w trzeciej kolejce przeciwko Stowarzyszeniu Bliżej Dzieci wybiła z rytmu gospodarzy. Ostatecznie uplasowali się oni na drugim miejscu i jak słusznie zauważyła Sekretarz Miasta Zwierzyniec, Pani Edyta Wolanin – Zwierzyniec okazał się niezwykle gościnny… co zresztą powtarzali na każdym kroku przedstawiciele wszystkich drużyn. Za najlepszego zawodnika turnieju, wybranego spośród gospodarzy, uznany został Igor Czuryło (rocznik 2009).

Rywalizacje na podium zakończyła także drużyna Granit Bychawa. Zespół prowadzony przez sztab młodych trenerów (średnia wieku trenerów to 20 lat) pokazał charakter do gry i walki i pomimo dwóch porażek zakończył ostatecznie rywalizację z dwoma wygranymi i jednym remisem. Najlepszym zawodnikiem zespołu uznany został Bartek Czapla (rocznik 2010).

Poza podium uplasowali się kolejno: UKS Giganci Radymno, Stowarzyszenie Bliżej Dzieci oraz Gmina Sułów. Za najlepszych zawodników tych drużyn uznani zostali: , Dawid Budniak (rocznik 2007), Mateusz Tulikowski (bramkarz, rocznik 2009) oraz Jakub Brodaczewski (rocznik 2007).

– Chciałbym podziękować wszystkim organizatorom za to, że zwrócili uwagę na niewielką miejscowość w województwie lubelskim, by zorganizować tu turniej dla dzieci z małych miejscowości i wsi. Takie wydarzenia są dowodem na to, że nie tylko wielkie miasta dają możliwości wielkich karier sportowych. Liczę, że wielu uczestników dzisiejszego turnieju eliminacyjnego już za kilka lat stanowić będzie o sile Reprezentacji Polski – powiedział Pan Jan Skiba, Burmistrz Miasta Zwierzyniec.

Tymczasem rywalizacja przenosi się na Pomorze Zachodnie, gdzie już w najbliższy piątek, tj. 11 maja turniej PROCAM CUP gościć będzie w Świdwinie.

ORGANIZATOR

Organizator
WSPÓŁORGANIZATOR

WYKONAWCA

PATRONAT

PARTNER TECHNICZNY