Zaznacz stronę

Zadecydowały strzelone bramki

To bez dwóch zdań jeden z najbardziej emocjonujących turniejów w historii Procam Cup. O tym, która z drużyn pojedzie do Ustki zadecydowała liczba strzelonych bramek, ale drużyna z drugiego miejsca również ma szansę na udział w wielkim finale.

Tym razem dopisała pogoda, chociaż można mówić nawet, iż słońce zbyt mocno dawało się we znaki. Na szczęście jednak gospodarze obiektu zadbali o odpowiednie schłodzenie dzieci i orlika, bowiem z pomocą o godzinie 12:00 przybyli strażacy z OSP Ryjewo, którzy wylali na boisko i dzieci kilkaset litrów wody. Dodatkowo rozstawiona została kurtyna wodna, która pomagała zawodnikom w regeneracji pomiędzy meczami. Wielka w tym zasługa również fenomenalnego gospodarza, dyrektora Gminnego Ośrodka Kultury Romana Zbróga, który zadbał by każdy czuł się w Ryjewie, jak we własnym domu.

Od samego początku w turnieju dominowali gospodarze, UKS AP Champions Ryjewo oraz UKS Bruksowo Wielkie. Te dwie drużyny wygrywały mecz za meczem nie tracąc żadnej bramki. W ostatniej fazie spotkań doszło do pojedynku na szczycie, w którym zmierzyły się właśnie te zespoły. Mecz od samego początku był niezwykle emocjonujący. Pierwsi bramkę strzelili gospodarze. Pod koniec pierwszej części gry ich rywale byli blisko trafienia wyrównującej bramki, ale ostatecznie piłka trafiła w poprzeczkę. Po zmianie stron UKS Bruskowo Wielkie szybko trafili bramkę na 1:1. Później jeszcze UKS AP Champions Ryjewo mieli szasnę na gola, jednak po uderzeniu w słupek mecz ostatecznie zakończył się bramkowym remisem.

O ostatecznym zwycięstwie w turnieju zespołu z Bruskowa Wielkiego zadecydowała liczba strzelonych goli, a te zawodnicy z powiatu słupskiego trafili aż 38, o 14 więcej niż zawodnicy z Ryjewa. Na tę chwile jednak Champions Ryjewo prowadzą w tzw. tabeli zespołów z drugich miejsc, jednak o tym czy pojadą do Ustki przekonamy się dopiero po ostatnim turnieju eliminacyjnym.
Na trzecim miejscu turnieju uplasował się MKS Debrzno, a na kolejnych lokatach Progres Lidzbark Warmiński, UKS Żelki Żelkowo oraz SP Szembruczek. Nagrody dla najlepszych zawodniczek i zawodników każdej z drużyn zdobyli: Franek Jędrzejewski (UKS AP Champions Ryjewo), Nina Gryglewicz (UKS Żelki Żelkowo) Wojtek Gachewicz (SP Szembruczek), Wojtek Kalla (MKS Debrzno), Nikodem Giszka (UKS Bruskowo Wielkie) oraz Piotr Frontczak (Progres Lidzbark Warmiński).

Dziękuje organizatorom oraz pomysłodawcom turnieju, iż po raz kolejny spotkaliśmy się właśnie w Ryjewie. Największe brawa nalezą się jednak uczestnikom dzisiejszego wydarzenia, bowiem Wasze mecze stały na naprawdę bardzo wysokim poziomie – powiedział podczas zakończenia turnieju przewodniczący Rady Gminy w Ryjewie, Kazimierz Zima.

Po dzisiejszym turnieju eliminacyjnym w Ryjewie znamy już czterech finalistów PROCAM CUP 2021. Oprócz UKS Bruskowo Wielkie bilety do Ustki wywalczyli dotychczas zawodnicy AP Gryf Kamień Pomorski, MKP Wołów, UKS Orlik Mosina oraz Wisełka Solec Kujawski.

ORGANIZATOR

Organizator
WSPÓŁORGANIZATOR

WYKONAWCA

PATRONAT

PARTNER TECHNICZNY