Zaznacz stronę

Wystartowaliśmy!

Ruszyła IV edycja piłkarskiego święta dla dzieci z małych miejscowości i wsi, PROCAM CUP 2020.

Co prawda ze względu na sytuację epidemiczną w kraju zmianie uległa formuła projektu, jednak chętnych do udziału w zabawie nie zabrakło.

W trzech pierwszych sesjach treningowych w pomorskim Ryjewie udział wzięło sześć zespołów, łącznie około 100 dzieci. Treningi poprowadził Marcin Dorna, trener Reprezentacji Polski do lat 16. Poczynaniom młodych zawodniczek i zawodników przyglądał się również Bogusław Kaczmarek, który w przeszłości był m.in. asystentem trenera Leo Beenhakkera. – To budujące, że w Polsce odbywają się tego rodzaju przedsięwzięcia promujące aktywność wśród dzieci i młodzieży. Ciężka praca podczas treningów to jedno, ale najważniejsze jest, by dobrze się bawić grając w piłkę nożną. Tego rodzaju inicjatywy pomagają młodym ludziom uwierzyć w siebie, a to ważna cecha w drodze do wymarzonego sukcesu – stwierdził trener Kaczmarek.

Podczas treningów skupiono się przede wszystkim na technice. Jak podkreślił Marcin Dorna, nie istnieje coś takiego jak podział na piłkarzy z małych czy większych miejscowości. – Talenty są wszędzie – skwitował. – Cieszę się z tak dużego zainteresowania tym wydarzeniem. To pokazuje siłę polskiej piłki nożnej, a każdy z uczestników PROCAM CUP jest naszą nadzieją na przyszłość. Trzymam za nich kciuki – dodał trener Dorna.

Na uwagę zasługuje fakt, iż pomimo trudnego dla wszystkich roku, PROCAM CUP doszło ostatecznie doszło do skutku. – Proszę spojrzeć na radość dzieci. Przecież to najcenniejszy widok dla każdego dorosłego. Nie mogliśmy pozwolić by nasze wydarzenie nie doszło do skutku. Działamy z zachowaniem wszelkich zasad sanitarnych i już dziś myślimy o kolejnych edycjach – podkreślał Michał Ciszak, prezes zarządu PROCAM POLSKA.

Uczestnikami trzech pierwszych sesji treningowych byli: Champions Ryjewo, AMP Mikołajki Pomorskie, AP Progres Lidzbark Warmiński, UKS Żelki Żelkowo, Beniaminek Nowa Wieś Rzeczna oraz Osiczanka Osice.

Tymczasem z województwa pomorskiego przenosimy się na Podkarpacie, gdzie 14-16 sierpnia odbędą się kolejne sesje treningowe dla dzieci z małych miejscowości i wsi.

ORGANIZATOR

Organizator
WSPÓŁORGANIZATOR

WYKONAWCA

PATRONAT

PARTNER TECHNICZNY