Zaznacz stronę

Wracamy do gry!

Ruszyła siódma edycja turnieju BASF PROCAM CUP. W kujawsko-pomorskiej Tucholi poznaliśmy pierwszych dwóch finalistów tegorocznych zmagań.

Tuchola ugościła uczestników wydarzenia fantastycznymi warunkami do gry w piłkę nożną. Przepiękny obiekt sportowy w połączeniu ze słoneczną pogodą zwiastował wielkie sportowe święto. Tak też było. Na sztucznej murawie rozgrywane przygotowane zostały dwa odrębne boiska do gry w piłkę nożną. W tegorocznych turniejach regionalnych, rozgrywane są dwa mecze jednocześnie, a o dwa miejsca w wielkim finale rywalizuje osiem zespołów.

Nowa formuła turnieju ma zwiększyć jego dynamikę. Chcemy także, by jeszcze więcej zespołów integrowało się w ramach zmagań regionalnych. Znajomości z turnieju mogą przerodzić się w przyjaźnie, a o dobrą zabawę przecież nam chodzi – wyjaśnia Artur Juszczyński z firmy BASF Polska.

Rywalizacja sportowa w Tucholi stała na niezwykle wysokim poziomie. W fazie grupowej rozegranych zostało 12 spotkań, które wyłoniły półfinalistów zmagań. Na przegranych nie czekał jednak powrót do domu, lecz walka o miejsca 5-8 w rywalizacji. Już runda grupowa pokazała, że o grę w finale najbardziej liczyć się będą dwa zespoły: Jantar Ustka oraz Santana Wielki Klincz. Jak się później okazało, to właśnie te drużyny spotkały się w finale rywalizacji.

O ile droga zespołu z Ustki do finału przebiegała dość sprawnie, tak Santana Wielki Klincz w meczu półfinałowym po zaciętym boju i fenomenalnej bramce z rzutu wolnego pokonała Tucholankę Tucholę 3:2.

Podrażniona przegraną w półfinale drużyna gospodarzy zajęła ostatecznie trzecie miejsce pokonując w meczu o brąz Wilki Wilczyn 1:0. Wszyscy jednak oczekiwali na finałową rywalizację, jednak obie drużyny były już pewne awansu do wielkiego finału w Kołobrzegu. Zwycięstwo jednak było dla obu zespołów celem, bowiem nie ma nic lepszego niż jechać na turniej finałowy z kompletem wygranych. Te przypadły Santanie Wielki Klincz, która pokonała Jantar Ustkę 5:0.

Po zakończeniu turnieju odbyła się tradycyjna ceremonia jego zakończenia z udziałem przedstawicieli firm BASF Polska oraz PROCAM Polska, jak również gospodarzy Tucholi, na czele z Panią wiceburmistrz Iwoną Opoczyńską. Nagrody otrzymali wszyscy uczestnicy zmagań, młode piłkarki i piłkarze, które przez blisko 5 godzin rywalizowali o jak najlepsze wyniki w turnieju.

Najlepszymi zawodniczkami i zawodnikami zmagań uznani zostali:

– Maciej Kartuszyński – Santana Wielki Klincz
– Taylor Evans – Jantar Ustka
– Mateusz Szymański – Tucholanka Therapeutica Tuchola
– Szymon Jąkalski – Wilki Wilczyn
– Amelia Ligęza – Relax Ryjewo
– Tymek Boniowski – Sokół Kościerzyn Wielki
– Jakub Wcisło – Sokół Zblewo
– Bartłomiej Błażejewski – Pomorzanka Skórcz

Tabela końcowa prezentuje się następująco:

  1. Santana Wielki Klincz*
  2. Jantar Ustka*
  3. Tucholanka Therapeutica Tuchola
  4. Wilki Wilczyn
  5. Relax Ryjewo
  6. Sokół Kościerzyn Wielki
  7. Sokół Zblewo
  8. Pomorzanka Skórcz

* drużyny, które wywalczyły awans do wielkiego finału turnieju BASF PROCAM CUP 2023 w Kołobrzegu.

ORGANIZATOR

Organizator
WSPÓŁORGANIZATOR

WYKONAWCA

PATRONAT

PARTNER TECHNICZNY