Zaznacz stronę

Walka do samego końca

Kilka godzin rywalizacji, emocjonujące spotkania, triumf piłkarzy z Kamienia Pomorskiego. Rywalizacja w ramach turnieju BASF PROCAM CUP po raz kolejny sprawiła radość wielu dzieciom z całego regionu.

Tym razem turniej zawitał do zachodniopomorskiego Barlinka. – Jesteśmy tu po raz pierwszy, ale mam nadzieję, że nie ostatni – powiedział Adrian Sosnowski, dyrektor regionalny firmy PROCAM Polska. Przypomnijmy, że sponsorami tytularnymi wydarzenia i jego organizatorami są firmy BASF Polska i Procam Polska. – Cieszę się, że z roku na rok turniej rośnie w siłę, a o naszym projekcie mówi się w całym kraju. Z naszego punktu widzenia najważniejsze jest promowanie sportu, jako alternatywy dla telefonów komórkowych i komputerów, które stały się „pasjami” młodych ludzi. Jako dorośli musimy wskazać dzieciom inną drogę, a nasz turniej jest doskonałą okazją do zaszczepiania w nich miłości do piłki nożnej i aktywności fizycznej – dodał dyrektor Sosnowski.

Zaangażowanie podczas turnieju w Barlinku widać było od pierwszego do ostatniego gwizdka. Niemal wszystkie mecze były niezwykle wyrównane, o czym świadczy fakt, że przed ostatnią kolejką spotkań nie było pewne, która drużyna uplasuje się na jakiej pozycji w tabeli. Najlepszy poziom sportowy prezentowali zawodnicy Akademii Piłkarskiej Gryf Kamień Pomorski, którzy z czterema zwycięstwami i jednym remisem wygrali całą rywalizacje awansując do wielkiego finału, który odbędzie się 18. czerwca w Kołobrzegu.

Tam spotka się 8 najlepszych drużyn, zwycięzcy wszystkich turniejów regionalnych w Polsce. Do tej pory awans do wielkiego finału wywalczyły drużyny Jantar Ustka, Osiczanka Osice, GKS Wikielec oraz Delta Słupno. Jest o co walczyć, bowiem nagrodą główną jest wyjazd na mecz Polska – Holandia, zaplanowany we wrześniu w ramach Ligi Narodów.

Na drugim miejscu rywalizacje zakończyli gospodarze SP1 Barlinek, którzy odebrali puchar z rąk Burmistrza Dariusza Zielińskiego. – To było prawdziwe święto, przeddzień Dnia Dziecka. Cieszę się, że turniej BASF PROCAM CUP zawitał do naszego Barlinka – skomentował Dariusz Zieliński .

Kolejne lokaty zajmowały drużyny UKS Piast Junior Chociwel, KS AP Złocieniec, SMS SP 3 Gryfice, UKS Torzym. Warto podkreślić, że w ramach turnieju w Barlinku pobity został rekord Polski do lat 11 w podbijaniu piłki na przemian obiema nogami, który do tej pory wynosił 112 podbić. Nikodem Diakowski, z zespołu gospodarzy, podbił piłkę 180 razy uzyskując status nowego rekordzisty kraju. Ten sam zawodnik uznany został najlepszym graczem zespołu SP1 Barlinek. W innych ekipach wyróżnieni zostali: Gracjan Brzeziński (AP Gryf Kamień Pomorski, Oliwia Hyriak (UKS Piast Junior Chociwiel), Przemysław Pasternak (SMS SP3 Gryfice), Igor Bartkus (KS AP Złocieniec) oraz Fabian Hipp (UKS Torzym).

Klasyfikacja turnieju:

  1. AP Gryf Kamień Pomorski – 13 pkt
  2. SP1 Barlinek – 11 pkt
  3. UKS Piast Junior Chociwel – 6 pkt
  4. KS AP Złocieniec – 6 pkt
  5. SMS SP3 Gryfice – 5 pkt
  6. UKS Torzym – 1 pkt

ORGANIZATOR

Organizator
WSPÓŁORGANIZATOR

WYKONAWCA

PATRONAT

PARTNER TECHNICZNY