Zaznacz stronę

Wystartowaliśmy!

Wielkopolska i Dolny Śląsk to kolejne regiony, w których odbyły się profesjonalne treningi piłkarskie dla dzieci z małych miejscowości i wsi w ramach projektu PROCAM CUP 2020.

Prawdziwa plejada piłkarskich gwiazd pojawiła się w wielkopolskiej Chodzieży. Gośćmi wydarzenia byli m.in. Paweł Janas – były trener Reprezentacji Polski, Rafał Ulatowski – dyrektor szkolenia Lecha Poznań, były II trener Reprezentacji Polski, Paweł Wojtala – były piłkarz, członek zarządu Polskiego Związku Piłki Nożnej czy też Edi Andradina – Brazylijczyk znany z występów w Pogoni Szczecin i Koronie Kielce.

– Projektowi PROCAM Cup przyglądam się od samego początku jego istnienia. Cieszę się, że firmy działające w branży rolniczej postanowiły zorganizować takie przedsięwzięcie dla dzieci z obszarów wiejskich. Talenty rodzą się wszędzie. To nasza rola, rola dorosłych, by je odnaleźć a następnie odpowiednio wyszlifować – stwierdził Paweł Janas, były trener Reprezentacji Polski.

Podczas każdego z treningów trenerzy podkreślali, że najważniejsze jest czerpanie radości z gry i treningów. Wie o tym świetnie Edi Andradina, który przygodę z piłką nożną rozpoczynał w Brazylii. – Trenerzy w Polsce wykonują bardzo dobrą pracę, jeśli chodzi o szkolenie dzieci i młodzieży. To na pewno zaprocentuje w przyszłości – stwierdził były piłkarz.

Marzeniem wielu młodych piłkarzy jest gra w piłkarskiej ekstraklasie. Uczestnicy chodzieskich treningów mieli okazję zaprezentować się przed szefem szkolenia Lecha Poznań, Rafałem Ulatowskim. – Takie wydarzenia są doskonałą okazją do wypatrywania perspektywicznych zawodników. Nie ukrywam, że najciekawsze nazwiska znajdą się na pewno w moim notesie – stwierdził działacz „Kolejorza”.

W treningach w Chodzieży udział wzięli: Polonia Chodzież, SP Budzyń, Stella Białośliwie, Grom Golina, SP Ostrowite. W treningach w Miliczu udział wzięli: AS Milicz, UKS Hattrick Głuchołazy, AP Football Stars Domaniów, Nysa Kłaczyna, UKS Gmina Rozprza.

ORGANIZATOR

Organizator
WSPÓŁORGANIZATOR

WYKONAWCA

PATRONAT

PARTNER TECHNICZNY