Zaznacz stronę

Team Przecław z mistrzostwem!

Znamy rozstrzygnięcia VII edycji turnieju piłki nożnej dla dzieci z małych miejscowości i wsi BASF PROCAM CUP. Zwycięzcami zmagań zostali reprezentanci podkarpackiego Team Przecław.

To była niedziela pełna sportowych emocji w Kołobrzegu. Poziom wielkiego finału stał na niezwykle wysokim poziomie. Warto podkreślić, że do walki o miano zwycięzców tegorocznej edycji turnieju BASF PROCAM CUP stanęło 8 zespołów z całej Polski. – Drużyny przyjechały do Kołobrzegu dzień przed wielkim finałem. Zależało nam, by uczestniczki i uczestnicy turnieju poczuli się niczym profesjonalne drużyny piłkarskie. Dodatkowym, ważnym aspektem wyboru Kołobrzegu na miejsce rozgrywania finału był piękny obiekt sportowy, ale także położenie geograficzne. W sobotę drużyny odpoczywały nad Morzem Bałtyckim, by w niedzielę zmierzyć się z zespołami z całej Polski – powiedział Artur Juszczyński, dyrektor sprzedaży w firmie BASF Polska, pomysłodawca wydarzenia.

Uczestnicy zmagań podzieleni zostali na dwie grupy. W grupie A zagrały: Santana Wielki Klincz, Akademia Footbolisty Głusk, OKS R-Football Goleniów oraz Polonia Środa Śląska. W grupie B natomiast rywalizowały: Jantar Ustka, Team Przecław, Sława Sławno oraz UKS Hattrick Głuchołazy.

W fazie grupowej zarysowała się niewielka przewaga drużyn z Głuska i Środy Śląskiej (Grupa A) oraz Przecława i Głuchołaz (Grupa B). Co warto podkreślić, drużyny te zmierzyły się ze sobą w bezpośrednich starciach w ostatniej fazie rundy grupowej. Akademia Footbolisty Głusk pokonała Polonię Środę Śląską 4:0, natomiast Team Przecław przegrał z UKS Hattrick Głuchołazy 1:3. Jak się później okazało, te same drużyny spotkały się w meczach o 3 miejsce i o zwycięstwo w turnieju. O ile w meczu o trzecie miejsce po raz kolejny lepsi od Polonii Środy Śląskiej okazali się przedstawiciele drużyny z Głuska (2:0), tak w przypadku wielkiego finału Team Przecław zrewanżował się drużynie UKS Hattrick Głuchołazy za porażkę w fazie grupowej, pokonując rywali 3:0, wygrywając tym samym wyjazd na mecz Polska – Wyspy Owcze, który odbędzie się we wrześniu tego roku na stadionie PGE Narodowy w Warszawie.

Historia zatacza koło. Pierwszą edycję naszego wydarzenia wygrali Giganci z Radymna. Tym razem drużyna Team Przecław. To pokazuje, jak silnym ośrodkiem piłki nożnej młodzieżowej jest region podkarpacki, biorąc pod uwagę, że ekipy z tego województwa wygrały w naszym turnieju już 3 razy – komentował przebieg wielkiego finału Piotr Żmijewski, dyrektor handlowy firmy PROCAM Polska.

Kolejne miejsca, poza TOP 4, zajmowali kolejno: Sława Sławno, Santana Wielki Klincz, OKS R-Football Goleniów, Jantar Ustka.

Cieszę się, że tego rodzaju imprezy organizowane są w naszym kraju. Poziom dzisiejszych zmagań pokazuje, jak wielkie talenty spotkać można w klubach z mniejszych miejscowości, dlatego trzymam kciuki za dalszy rozwój wszystkich uczestników zmagań – powiedział Jakub Rzeźniczak, były zawodnik takich klubów jak Widzew Łódź, Legia Warszawa oraz Wisła Płock, pięciokrotny Mistrz Polski, który przyglądał się rywalizacji w Kołobrzegu.

W ramach turnieju finałowego wręczone zostały także nagrody indywidualne, które otrzymali: Judyta Korsak (Jantar Ustka), Oliwia Szwed (OKS R-Football Goleniów), Filip Pałkowski (Santana Wielki Klincz), Leon Kaczmarek (Sława Sławno), Maciej Błaszkiewicz (Polonia Środa Śląska), Julian Sadowski (Akademia Footbolisty Głusk), Tymoteusz Mielicki (UKS Hattrcick Głuchołazy) i Adam Jemioło (Team Przecław). Ja najlepszego gracza turnieju finałowego, bez podziału na drużyny, został uznany Mateusz Serewiś ze Sławy Sławno.

Klasyfikacja końcowa VII edycji turnieju BASF PROCAM CUP:

 

  1. Team Przecław
  2. UKS Hattrick Głuchołazy
  3. Akademia Footbolisty Głusk
  4. Polonia Środa Śląska
  5. Sława Sławno
  6. Santana Wielki Klincz
  7. OKS R-Football Goleniów
  8. Jantar Ustka

ORGANIZATOR

Organizator
WSPÓŁORGANIZATOR

WYKONAWCA

PATRONAT

PARTNER TECHNICZNY