Zaznacz stronę

Świdwin: Grali po BOSKU

Parafialna Akademia Piłkarska BOSKO Sulęcin zwyciężyła w drugim turnieju eliminacyjnym cyklu PROCAM CUP 2018, zapewniając sobie tym samym udział w wielkim finale we Wronkach.

Zawodnicy z lubuskiego Sulęcina wygrali wszystkie swoje mecze, zdobywając w nich 16 bramek tracąc trzy gole. To właśnie ta drużyna dyktowała warunki od samego początku turnieju. Najlepszym zawodnikiem drużyny uznany został Mateusz Kaczorowski, który oprócz świetnej gry w polu zapisał na swoim koncie również 8 bramek.

Poprzez organizację turniejów pragniemy wyciągnąć dzieciaki z małych miejscowości od komputerów oraz smartfonów i zachęcić do aktywności fizycznej – powiedział Artur Juszczyński, dyrektor handlowy BASF Polska. Dzięki współpracy z PZPN, poszukujemy talentów i przyszłych repezentantów Polski z najmniejszych miast i wsi – dodał współorganizator imprezy.

Emocje sięgnęły zenitu podczas meczu Bosko Sulęcin – Avatar Lekowo, który okazał się małym finałem turnieju. Na nic zdała się duża przewaga młodych zawodników z Lekowa, bo dzięki jednej akcji i strzale najlepszego strzelca Mateusza Kaczorowskiego – BOSKO zwyciężyło 1:0 i dzieki temu pojedzie do Wronek.
Warto dodać, że podstawowym zawodnikiem zwycięskiego zespołu, występującym we wszystkich spotkaniach była …dziewczynka Julia Łogińska, jedyna z wielu piłkarek imprezy, która zdobyła gola.

 

Drugie miejsce zajęli piłkarze Avatara Lekowo, którzy zdobyli łącznie 20 bramek w turnieju, tracąc 2. Młodzi piłkarze nie ukrywali łez po porażce z BOSKO. Najlepszym zawodnikiem Avatara uznany został Dominik Misztal, strzelec 8 bramek.

Na podium uplasowali się także Biali Sądów za sprawą największej liczby strzelonych bramek z tzw. „małej tabelki“, bowiem 3 zespoły zdobyły taką sama ilość punktów (6). Najlepszym zawodnikiem zespołu uznany został Jakub Guzik.

 

Poza podium znaleźli się kolejno: Piast Chociwel, Pomorzanin Krąpiel oraz Wybrzeże Biesiekierz. Za najlepszych zawodników tych drużyn uznani zostali: Błażej Kozieł, Jakub Wesołowski oraz Aleksandra Zwolak.

Za nami świetny turniej, który stał na naprawdę wysokim poziomie. Dziękuję wszystkim drużynom za rywalizację, trzymam kciuki za Bosko Sulęcin w wielkim finale we Wronkach – powiedział Adrian Sosnowski, dyrektor regionu zachodniopomorskiego firmy PROCAM.

 

Tymczasem rywalizacja przenosi się na Opolszczyznę, gdzie już w najbliższy wtorek, tj. 15 maja turniej PROCAM CUP gościć będzie w Kluczborku.

ORGANIZATOR

Organizator
WSPÓŁORGANIZATOR

WYKONAWCA

PATRONAT

PARTNER TECHNICZNY