Zaznacz stronę

Subkowy: emocje do samego końca

UKS Saturn Ostrowite to kolejna drużyna, która wywalczyła awans do wielkiego finału cyklu turniejów piłkarskich PROCAM CUP 2018. O awansie zadecydowała liczba strzelonych bramek.

Za nami niezwykle emocjonujący turniej eliminacyjny w Subkowy. O tym, kto uplasował się na pierwszej pozycji zadecydowała liczba strzelonych bramek. Dwie drużyny bowiem po wszystkich meczach rywalizacji miały na koncie 10 punktów (3 zwycięstwa, 1 remis i 1 porażka). Warto dodać, że w bezpośrednim meczu najlepszych zespołów padł bezbramkowy remis. Ostatecznie jednak to drużyna UKS Saturn Ostrowite z dziesięcioma strzelonymi golami wyprzedziła zawodników Sokołu Zblewo, którzy w turnieju zdobyli siedem bramek. Najlepszym graczem zwycięskiej drużyny uznany został Patryk Juszczak, natomiast druga nagroda indywidualna powędrowała do Szymona Piaskowskiego, zawodnika Sokołu Zblew.

– To niezwykle ważne, by zaszczepiać w młodych ludziach miłość do sportu oraz aktywności fizycznej. Jestem niezmiernie szczęśliwy, że dzięki naszemu wydarzeniu udaje nam się zachęcić do rywalizacji, ale również dobrej zabawy, kilkuset zawodników z całego kraju. Co ważne, zawodników z małych miejscowości i wsi, dla których PROCAM CUP może być pierwszym krokiem w kierunku piłkarskiej kariery – powiedział Michał Ciszak, prezes zarządu firmy PROCAM.

Na najniższym stopniu podium uplasowali się gospodarze, ZS Subkowy. Najlepszym graczem drużyny wybrany został Bastian Zdyp. Kolejne miejsca zajmowali: UKS Delta Nowy Staw, AMP Mikołajki Pomoskie oraz SP Gardeja.

– Emocje jakie towarzyszą rywalizacji PROCAM CUP są wręcz nie do opisania. Sport kształtuje charaktery. Cieszę się, że tak wielu młodych ludzi z małych miejscowości gra w piłkę nożną. Poziom, jaki prezentują uczestnicy turnieju jest tak wysoki, że aż trudno uwierzyć, że ci gracze mają w większości po 10 i 11 lat. Myślę więc, że możemy być spokojni o przyszłość Reprezentacji Polski – powiedział z uśmiechem Artur Juszczyński z firmy BASF.

Przypomnijmy, że wcześniej awans do wielkiego finału wywalczyły drużyny: LKS Korzenica, PAP Bosko Sulęcin, SP 2 Kluczbork oraz UKS Śrem.

ORGANIZATOR

Organizator
WSPÓŁORGANIZATOR

WYKONAWCA

PATRONAT

PARTNER TECHNICZNY