Zaznacz stronę

Aktualności

W maju rozpoczynamy wyczekiwany przez wielu II ogólnopolski turniej piłkarski dla dzieci z małych miejscowości i wsi PROCAM CUP 2018. Organizatorem sportowych zmagań jest PROCAM Polska we współpracy z BASF Polska.

Dodajemy dzieciom skrzydeł w dążeniu do realizacji swoich pasji – mówi Michał Ciszak, Prezes PROCAM. Pasje są istotnym elementem życia każdego z nas. Natomiast
to jak szybko i sprawnie będzie się rozwijało dziecko w zakresie własnych zainteresowań jest uwarunkowane jego naturalnymi zdolnościami
. Poprzez organizowanie cyklicznej imprezy sportowej dążymy, aby te zainteresowania i pasje wspierać możliwie jak najwcześniej, bo nic nie jest tak ważne jak wyzwalanie dziecięcej radości – dodaje.

Rozgrywki w poprzednim roku cieszyły się ogromnym zainteresowaniem, nie tylko ze względu na  świetną atmosferę i niezwykle interesujące mecze w trakcie turnieju, ale także ze względu na nagrody. Było o co walczyć, bowiem najlepszy zespół turnieju PROCAM CUP 2017 zaproszony został na mecz Polska – Kazachstan, który odbył sie na stadionie narodowym. W tym roku zwycięzca także otrzyma voucher wstępu na mecz Reprezentacji Polski.

 

W ramach PROCAM CUP 2018 rozegranych zostanie sześć turniejów eliminacyjnych
z udziałem sześciu zespołów. Zwycięzcy sześciu turniejów regionalnych awansują̨ do finału głównego, który odbędzie się na stadionie głównym we Wronkach. Warto dodać, że każda z drużyn wyposażona zostanie w sprzęt sportowy ufundowany przez organizatorów, jak również wszyscy uczestnicy turnieju otrzymają nagrody za udział w rywalizacji.

W skład każdego zespołu wejdą chłopcy rocznika 2007 i młodsi lub dziewczęta rocznik 2006 i młodsze, w wieku 10 – 11 lat. Każdy zespół ma liczyć maksymalnie 15 zawodników oraz 3 opiekunów. Mogą̨ występować́ zespoły mieszane. Swoje drużyny zgłaszały szkoły podstawowe i kluby sportowe z małych miejscowości, warunkiem jednak jest, by nie były to profesjonalne drużyny piłkarskie. W turnieju udział weźmie ponad pół tysiąca małych piłkarzy z małych miejscowości.

Głównym celem PROCAM CUP jest przede wszystkim wytwarzanie emocji, czyli zorganizowanie wyjątkowego święta dla dzieci. Podczas rozgrywek nie mają mieć największego znaczenia wyniki, ale dobra zabawa. Uśmiechy zawodników, gwar rozmów, poklepywanie się po plecach, doping kibiców, szczere gratulacje, uściski rodziny – to tworzy wyjątkową atmosferę sportowych zmagań podczas turniejów.

 

W turnieju nie zabraknie aspektu edukacyjnego – mówi Artur Juszczyński, Dyrektor Handlowy z firmy BASF – partnera turnieju, który ufundował nagrody w postaci biletów do Centrum Nauki Kopernik w Warszawie wraz z udziałem w lekcji chemii. Dostaną je klasy ze szkół, które wykonają najciekawsze prace na temat: „Dzień z życia rolnika”.

Chcemy pomóc dzieciom z mniejszych miejscowości w realizacji ich pasji i to zarówno jeśli chodzi o sport, jak też dajemy szansę tym, którzy są uzdolnieni artystycznie – stąd pomysł konkursu – dodaje.

Podczas turniejów odbędą się również zajęcia z pierwszej pomocy, włącznie z ćwiczeniami resuscytacji na fantomach, nauką wzywania pogotowia, itp., po których zawodnicy otrzymają certyfikaty ukończenia minikursu.

W tym roku patronat nad imprezą objął Polski Związek Piłki Nożnej.

Turnieje regionalne odbędą się w:

  • Zwierzyńcu (Lubelskie) – 8 maja,
  • Świdwinie (Zachodniopomorskie) – 11 maja,
  • Kluczborku (Opolskie) – 15 maja,
  • Starych Oborzyskach (Wielkopolskie) – 22 maja,
  • Subkowach (Pomorskie) – 24 maja,
  • Dobrym Mieście (Warmińsko-Mazurskie) – 30 maja,
  • we Wronkach (Wielki Finał) – 10 czerwca.

 

ORGANIZATOR

Organizator
WSPÓŁORGANIZATOR

WYKONAWCA

PATRONAT

PARTNER TECHNICZNY