Zaznacz stronę

Stare Oborzyska: UKS Śrem w finale!

UKS Śrem to kolejna drużyna, która dołączyła do grona finalistów cyklu turniejów PROCAM CUP 2018. Zawodnicy ze Śremu okazali się bezkonkurencyjni podczas rywalizacji w wielkopolskich Starych Oborzyskach.

Ogromne emocje oraz walka od pierwszych do ostatnich sekund towarzyszyła kolejnemu turniejowi eliminacyjnemu w ramach cyklu PROCAM CUP 2018. Bezkonkurencyjni okazali się zawodnicy UKS Śrem, którzy zdominowali całą rywalizację wygrywając wszystkie swoje spotkania, w których zdobyli aż 36 bramek, tracąc zaledwie jedną. Warto nadmienić, że jedyna stracona bramka zwycięzców była autorstwa Mileny Bednarek ze Szkoły Podstawowej nr 5 w Wałczu. To właśnie ta ekipa (SP 5 Wałcz) stała się ulubieńcem publiczności. Nic dziwnego. Zespół z Wałcza składał się z samych dziewczynek i co ciekawe drużyna ta uplasowała się na drugiej pozycji z bilansem czterech zwycięstw i jednej porażki.

– Nasz turniej pokazuje, że nie tylko chłopcy kochają piłkę nożną. Uprawiają ją również dziewczynki, a przykład zespołu SP 5 Wałcz jest najlepszym dowodem na to, że płeć piękna nie ustępuje w niczym mężczyznom – skomentował Michał Wojtas, dyrektor oddziału Krobia firmy PROCAM.

Ostatnie miejsce na podium przypadło ekipie Chrobry Boleszkowice. Warto podkreślić, że w drużynie tej na wyróżnienie zasłużył Karol Ciechanowicz, najmłodszy uczestnik turnieju eliminacyjnego w Starych Oborzyskach (rocznik 2010), który otrzymał w nagrodę piłkę do gry w piłkę nożną, dzięki swojej niesamowitej postawie, determinacji i sercu do wspierania kolegów na murawie.

– Serce i charakter są niezwykle ważnymi elementami w sporcie. Dzięki determinacji i pasji można osiągnąć wszystko. Zawodnicy biorący udział w naszym turnieju są najlepszym dowodem na to, że marzenia są na wyciągnięcie ręki. Mam nadzieję, że zespół z naszego regionu spełni swoje marzenia, by udać się na mecz Reprezentacji Polski – powiedział gratulując zespołowi UKS Śrem awansu do wielkiego finału Bartłomiej Nowicki z firmy BASF Polska.

W ramach turnieju wyłonieni zostali również najlepsi zawodnicy poszczególnych drużyn. Zostali nimi: Dawid Makrzanowski (Chrobry Boleszkowice), Kacper Staszewski (SP Kruszyn), Marcel Rudnicki (SP Dobre), Dagmara Stępień (SP 5 Wałcz), Bartosz Regin (DK Zakrzewo) oraz Ksawery Majsner (UKS Śrem).

Tymczasem rywalizacja przenosi się do województwa pomorskiego, gdzie już w najbliższy czwartek, tj. 24 maja, wyłoniony zostanie czwarty finalista turnieju. Do tej pory miejsce w wielkim finale zapewnili sobie: LKS Korzenica, PAP Bosko Sulęcin, SP 2 Kluczbork oraz UKS Śrem.

ORGANIZATOR

Organizator
WSPÓŁORGANIZATOR

WYKONAWCA

PATRONAT

PARTNER TECHNICZNY