Zaznacz stronę

Pyrzyce: gospodarze najlepsi!

Sokół Pyrzyce został najlepszą drużyną trzeciego turnieju regionalnego w ramach cyklu turniejów piłkarskich dla dzieci z małych miejscowości i wsi, PROCAM CUP 2019.

– Cieszę się, że tak wielu młodych ludzi uprawia sport i zjawiło się dziś w Pyrzycach, by rywalizować o awans do finału w Kołobrzegu. Niech zwyciężą najlepsi – mówiła Marzena Podzińska, Burmistrz Pyrzyc, podczas otwarcia turnieju. Jak się później okazało, najlepszą drużyną turnieju byli gospodarze, którzy wygrali wszystkie pięć spotkań i są pierwszym zespołem, który zakończył w tym roku rywalizację w turnieju regionalnym z kompletem zwycięstw.

Warto podkreślić, że organizatorami turnieju PROCAM CUP 2019 są firmy Procam Polska, która obchodzi w tym roku jubileusz 15-lecia istnienia oraz BASF Polska. – Bez względu na wynik końcowy, wszyscy uczestnicy turnieju PROCAM CUP są jego zwycięzcami. Dzięki tej inicjatywie odciągamy młodych ludzi od wirtualnej rzeczywistości oraz dajemy im szansę na spełnienie marzeń o wielkiej piłkarskiej karierze – dodał Artur Juszczyński, dyrektor handlowy firmy BASF Polska.

Na kolejnych miejscach w turnieju, za Sokołem Pyrzyce, plasowały się kolejno drużyny: Orkan Suchań, Sparta Gryfice, Bosko Sulęcin, Akademia Piłkarska Dolice oraz Morzycko Moryń. Podczas turnieju przyznane zostały również nagrody indywidualne, które otrzymali: Jan Pakuła (Sokół Pyrzyce), Artur Szubert (Orkan Suchań), Jakub Śledziński (Sparta Gryfice), Mikołaj Urbański (Bosko Sulęcin), Marcel Kwiatkowski (AP Dolice) oraz Filip Gątarek (Morzycko Moryń).

– To budujące, że firmy PROCAM i BASF postanowiły dotrzeć do dzieci z małych miejscowości i wsi zaszczepiając w nich miłość do piłki nożnej oraz aktywnego i zdrowego trybu życia. Mam nadzieję, za co trzymam kciuki, że za kilka lat wielu piłkarzy i uczestników turnieju PROCAM CUP 2019 stanowić będzie o sile naszej ligi, czy też Reprezentacji Polski – stwierdził Tomasz Sobieraj, Wicemarszałek Województwa Zachodniopomorskiego, podczas ceremonii zakończenia turnieju.

ORGANIZATOR

Organizator
WSPÓŁORGANIZATOR

WYKONAWCA

PATRONAT

PARTNER TECHNICZNY