Zaznacz stronę

PROCAM CUP 2019 – startuje III edycja

W maju rozpocznie się wyczekiwany przez wielu III Ogólnopolski Turniej Piłkarski dla dzieci z małych miejscowości i wsi PROCAM CUP 2019. Organizatorem sportowych zmagań jest obchodząca w tym roku 15-lecie działalności firma PROCAM Polska we współpracy z BASF Polska.

– To już III edycja naszej cyklicznej imprezy dla dzieci, którym poprzez jej organizowanie – umożliwiamy rozwój i realizację ich pasji – mówi Michał Ciszak, Prezes PROCAM.

–  Chcemy, aby dziecięce zainteresowania wspierać możliwie jak najwcześniej, wspaniałe jest wyzwalanie radości u najmłodszych – dodaje.

Rozgrywki w poprzednich latach cieszyły się ogromnym zainteresowaniem, nie tylko ze względu na  świetną atmosferę i niezwykle interesujące mecze w trakcie turnieju, ale także ze względu na nagrody. Było o co walczyć – najlepsze zespoły turniejów PROCAM CUP zaproszone zostały na mecze piłkarskiej Reprezentacji Polski. Tak będzie i tym razem. Triumfator PROCAM CUP 2019 weźmie udział w meczu Polska – Austria w ramach eliminacji do Mistrzostw Europy, który odbędzie się 9 września na PGE Stadionie Narodowym.

Formuła rozgrywek się nie zmienia. W ramach PROCAM CUP 2019 rozegranych zostanie sześć turniejów eliminacyjnych z udziałem sześciu zespołów. Zwycięzcy turniejów regionalnych awansują̨ do finału głównego, który odbędzie się na stadionie im. Sebastiana Karpiniuka w Kołobrzegu. Warto dodać, że każda z drużyn wyposażona zostanie w sprzęt sportowy ufundowany przez organizatorów, jak również wszyscy uczestnicy turnieju otrzymają nagrody za udział w rywalizacji.

W skład każdego zespołu wejdą chłopcy rocznika 2008 i młodsi lub dziewczęta rocznik 2007 i młodsze. Każdy zespół ma liczyć maksymalnie 15 zawodników oraz 3 opiekunów. Mogą̨ występować zespoły mieszane. Swoje drużyny zgłaszały szkoły podstawowe, UKS-y i kluby sportowe z małych miejscowości, warunkiem jednak jest, by nie były to profesjonalne drużyny piłkarskie z dużych miast. W turnieju udział weźmie ponad pół tysiąca młodych piłkarek i piłkarzy z małych miejscowości i wsi.

Głównym celem PROCAM CUP jest przede wszystkim wytwarzanie emocji, czyli zorganizowanie wyjątkowego święta dla dzieci. Dobra zabawa, uśmiechy zawodników, gwar rozmów, poklepywanie się po plecach, doping kibiców, szczere gratulacje, uściski rodzin – to tworzy wyjątkową atmosferę sportowych zmagań podczas turniejów.

– Tradycyjnie, w naszym wspólnym projekcie nie zabraknie aspektu edukacyjnego – mówi Artur Juszczyński, Dyrektor Handlowy z firmy BASF – partnera turnieju. BASF Polska ufunduje nagrody dla osób, które przygotują najlepsze prace plastyczne (technika dowolna) w konkursie o tematyce „Jak wyobrażasz sobie pracę rolnika w przyszłości?”.
– Realizacja sportowej pasji to jedno, ale chcemy także dać szansę tym, którzy są uzdolnieni artystycznie – dlatego kontynuujemy nasz konkurs – dodaje.

Patronat nad imprezą objął Polski Związek Piłki Nożnej, a Oficjalnym Partnerem turnieju jest 4Move & Frugo.

Harmonogram turniejów regionalnych:

  • Ujeździec (woj. dolnośląskie) – 7 maja,
  • Mosina (woj. wielkopolskie) – 9 maja,
  • Pyrzyce (woj. zachodniopomorskie) – 15 maja,
  • Subkowy (woj. pomorskie) – 17 maja,
  • Krupe (woj. lubelskie) – 22 maja,
  • Dobre Miasto (woj. warmińsko-mazurskie) – 24 maja,
  • Kołobrzeg – Wielki Finał (woj. zachodniopomorskie) – 16 czerwca.

Wszelkie informacje, relacje, zdjęcia i wyniki turnieju znajdą się na stronie internetowej www.procamcup.pl oraz na FB Procam CUP 2019.

Wszystkie rozgrywki transmitowane będą na żywo na FB PROCAM.

ORGANIZATOR

Organizator
WSPÓŁORGANIZATOR

WYKONAWCA

PATRONAT

PARTNER TECHNICZNY