Zaznacz stronę

Aleksandrów Kujawski górą!

Za nami pierwsze zmagania w ramach Ogólnopolskiego Turnieju Piłkarskiego dla dzieci „PROCAM Cup 2017”. Bezkonkurencyjny podczas turnieju w Ciechocinku okazał się zespół UKS Jedynka Aleksandrów Kujawski, który wywalczył tym samym awans do wielkiego finału we Wronkach.

W turnieju udział wzięło sześć drużyn: SP Osięciny, RKS Wzgórze Raciążek, SP Brzozowo, SP Ciechocinek, UKS Dobre oraz UKS Aleksandrów Kujawski. W sumie rozegranych zostało 15 spotkań, podczas których bezkonkurencyjni okazali się zawodnicy z Aleksandrowa Kujawskiego.

– Wyniki spotkań nie są najważniejsze – komentuje Tomasz Kajzer, kierownik działu marketingu firmy PROCAM Polska. – Liczy się przede wszystkim dobra zabawa, jak rónież kreowanie zasad fair-play wśród najmłodszych. Poprzez organizację turnieju chcemy dotrzeć do drużyn piłkarskich z obszarów wiejskich, które często nie mają możliwości brać udziału w wielkich imprezach sportowych – dodał przedstawiciel sponsora głównego turnieju.

Najlepszym strzelcem zmagań został Marcin Kościelecki z UKS Jedynka Aleksandrów Kujawski, który zdobył 12 bramek. Za najlepszego piłkarza zwycięzkiej drużyny uznany został jednak Adrian Skalski, który oprócz 8 bramek zanotował również kilka fantastycznych asyst. W najlepszej szóstce turnieju znaleźli się również Brajan Adamski (UKS Dobre), Paweł Kosnowicz (SP Brzozowo), Kacper Gralewski (SP Osięciny), Hubert Seraficki (RKS Wzgórze Raciążek) oraz Iwo Buze (SP 1 Ciechocinek).

Przypomnijmy, że eliminacje do wielkiego finału turnieju PROCAM Cup, który odbędzie się 18 czerwca we Wronkach, odbędą się w pięciu polskich miastach, w województwach kujawsko-pomorskim, dolnośląskim, wielkopolskim, lubelskim oraz podlaskim. Zwycięzca całego cyklu turnieju otrzyma zaproszenie na mecz Polska – Kazachstan, który odbędzie się 4 września na Stadionie Narodowym w Warszawie.

– Cieszymy się, że w turniejach udział biorą nie tylko chłopcy, ale również dziewczynki. To pokazuje jak wielką popularnością cieszy się piłka nożna, także w miejszych miejscowościach w naszym kraju – stwierdził Zbigniew Łukomski, regionalny kierownik sprzedaży firmy BASF Polska, partner wydarzenia.

Kolejny turniej odbędzie się już 23 maja w Sułowie (woj. dolnośląskie).