Zaznacz stronę

Piłkarska sobota w Środzie Śląskiej

Do Środy Śląskiej na turniej regionalny, którego stawką był awans do wielkiego finału BASF PROCAM CUP 2022 w Kołobrzegu, zjechały drużyny z województw dolnośląskiego, łódzkiego oraz opolskiego.

Przypomnijmy, że to szósta edycja największego turnieju piłki nożnej dla dzieci z małych miejscowości i wsi organizowana przez firmy BASF Polska i Procam Polska.

Mam nadzieję, że wśród Was znajduje się kolejny Robert Lewandowski. Z przyjemnością oglądało się dzisiejszą rywalizację w Środzie Śląskiej, podczas której wytworzonych zostało wiele pozytywnych emocji, a o to główna idea naszego wydarzenia. Nasz turniej to swoiste pole do sukcesu dla młodych ludzi – skomentował Damian Góra, przedstawiciel firmy PROCAM Polska.
Na położonym nieopodal jeziora obiekcie w Środzie Śląskiej tuż po godzinie 10 rozbrzmiał pierwszy gwizdek sędziego. Pierwszy mecz, w którym padło aż 6 bramek, zwiastował wielkie, piłkarskie emocje. Kibice nie zawiedli się, bowiem zawodnicy wszystkich zespołów spisywali się świetnie. Fantastyczne strzały i bramki, świetne parady bramkarzy oraz walka od pierwszych do ostatnich minut.

W czwartej kolejce spotkań doszło do bezpośredniego pojedynku dwóch niepokonanych drużyn. Najpierw fantastyczną bramkę z dystansu strzelili reprezentacji AP UKS Miękinia, natomiast w końcówce drugiej połowy rzut karny na bramkę zamienili zawodnicy Iskry Pasikurowice i mecz zakończył się ostatecznie remisem 1:1.

Ten remis okazał się na wagę awansu do wielkiego finału, bowiem zawodnicy Iskry zakończyli ostatecznie rywalizacje z 13-punktami, natomiast AP UKS Miękinia na koncie zapisała 11 oczek. Warto podkreślić, że Iskra Pasikurowice okazała się najlepszą drużyną ofensywną, strzelając 18 bramek, natomiast zawodnicy z Miękini okazali się najlepiej broniącym zespołem tracąc zaledwie dwie bramki. Na kolejnych lokatach uplasowali się kolejno: UKS Gmina Rozprza, MKP Wołów, AP Starowice oraz Skarby Środa Śląska.

Najlepszymi zawodnikami turnieju wybrani zostali: Franciszek Paszliński (Iskra Pasikurowice), Julian Paciorek (MKP Wołów), Dominik Markowski (Skarby Środa Śląska), Hubert Kierczak (AP UKS Miękinia), Bartosz Biela (AP Starowice) oraz Filip Merk (UKS Gmina Rozprza).

Dzięki zwycięstwu w turnieju regionalnym w Środzie Śląskiej, drużyna Iskry Pasikurowice dołączyła do grona finalistów ogólnopolskiego turnieju piłki nożnej dla dzieci z małych miejscowości i wsi, BASF PROCAM CUP 2022. Wcześniej awans wywalczyły: Jantar Ustka, Osiczanka Osice, GKS Wikielec, Delta Słupno, AP Gryf Kamień Pomorski oraz KS Fara Pelikan Żydowo. Jest o co walczyć, bowiem nagrodą główną jest wyjazd na mecz Polska – Holandia, zaplanowany we wrześniu w ramach Ligi Narodów. Wielki finał odbędzie się 18 czerwca w Kołobrzegu.

Warto nadmienić, że w Środzie Śląskiej w ramach turnieju ustanowiony został nowy rekord polski do lat 11 w podbijaniu piłki na przemian obiema nogami. Dotychczasowy wynosił 180 podbić, natomiast Jakub Banasiński z Iskry Pasikurowice podbił piłkę… 574 razy ustanawiając nowy rekord kraju.

ORGANIZATOR

Organizator
WSPÓŁORGANIZATOR

WYKONAWCA

PATRONAT

PARTNER TECHNICZNY