Zaznacz stronę

Lubelskie górą na Podkarpaciu

Ostatecznie w rywalizacji udział wzięło pięć zespołów ze względu na kontuzje i urazy jednej z drużyn. Mimo to emocji i fantastycznej sportowej rywalizacji nie brakowało. Dopisywała również pogoda.

Teoretycznie najważniejszy okazał się mecz pomiędzy Akademią Footbolisty Głusk (woj. lubelskie) a Spec Stalą Łańcut, który odbył się w drugiej serii spotkań. Po niezwykle wyrównanym starciu 1:0 wygrali ci pierwsi, co przyczyniło się iż z kompletem zwycięstw zwyciężyli w całym turnieju regionalnym.

Z czterema zwycięstwami rywalizacje zakończyła wspomniana wcześniej Spec Stal Łańcut, a na najniższym stopniu podium uplasował się Ursów Dachnów. Kolejne miejsca zajmowali Start Brzóza Stadnicka oraz UKS Orlik Wiązownica. Podczas zakończenia turnieju jego uczestnikom podziękował i pogratulował Burmistrz Miasta Łańcut, Rafał Kumek. – Dziękując organizatorom za wybór Łańcuta jako gospodarza jednego z siedmiu turniejów regionalnych gratuluje wszystkim zawodniczkom i zawodnikom świetnej postawy – powiedział gospodarz miejscowości.

Nagrody dla najlepszych zawodniczek i zawodników drużyn zdobyli: Antoni Leńczyk (Spec Stal Łańcut), Jakub Tkaczyk (AF Głusk), Dawid Mazurkiewicz (UKS Orlik Wiązownica), Mateusz Pietrasiewicz (URSUS Dachnów) oraz Lena Januszyńska (Start Brzóza Stadnicka).

Warto nadmienić, iż zwycięzcy turnieju regionalnego w Łańcucie, a więc drużyna Akadamia Footbolisty Głusk, będzie miała do pokonania 720 km, by wziął udział w wielkim finale w Ustce, w którym udział już wcześniej wywalczyły zespoły: AP Gryf Kamień Pomorski, MKP Wołów, UKS Orlik Mosina, Wisełka Solec Kujawski oraz UKS Bruskowo Wielkie.

ORGANIZATOR

Organizator
WSPÓŁORGANIZATOR

WYKONAWCA

PATRONAT

PARTNER TECHNICZNY