Zaznacz stronę

Lidzbark w finale!

Za nami ostatni turniej regionalny w ramach Procam Cup 2021. Tym razem rywalizacja toczyła się w mazowieckich Nowych Proboszczewicach. Awans do wielkiego finału wywalczyła ekipa UKS Poncio-2010 Lidzbark.

To był dzień pełen wrażeń i emocji. Już pierwsza kolejka spotkań pokazała, iż rywalizacja będzie zacięta i wyrównana. Tak też się stało. Stawka była niezwykle wysoka. Zawodniczki i zawodnicy zdawali sobie sprawę, że tylko wygrana może dać im przepustkę by awansować do wielkiego finału i stoczyć bój o miano najlepszej drużyny w Polsce.

Kluczowy dla losów turnieju okazał się bezpośredni pojedynek pomiędzy drużynami UKS Poncio-2010 Lidzbark a Delta Słupno. Najpierw bramkę strzelili ci pierwsi. Następnie drudzy, jednak ze względu na faul na bramkarzu, bramka nie została uznana. Później obie drużyny miały kolejne sytuacje, jednak nie padło więcej goli a mecz zakończył się wynikiem 1:0 dla Lidzbarka. W tym meczu zwycięzcy turnieju regionalnego w Nowych Proboszczewicach wykazali się ogromną cierpliwością i świetną grą w obronie.

Turniej uznać można jednak jako niezwykle ofensywny. Łącznie padło aż 55 bramek, z czego najwięcej, bo 19, zdobyła drużyna UKS Orzeł Sypniewo, która ostatecznie zakończyła rywalizacje na trzecim miejscu. Na kolejnych lokatach, uplasowali się: SP Gołymin-Ośrodek, UKS WKRA Radzanów oraz Zjednoczeni Bulkowo.

Najlepszymi zawodniczkami i zawodnikami turnieju wybrani zostali: Dawid Kaźmierczak (Delta Słupno), Julian Ziółkowski (UKS Poncio-2010 Lidzbark), Kacper Majkowski (UKS Orzeł Sypniewo), Oliwier Podolski (Zjednoczeni Bulkowo), Julia Arczewska (SP Gołymin-Ośrodek) oraz Aleksander Szawłowski.

Dzięki dzisiejszemu turniejowi znamy komplet zwycięzców turniejów regionalnych. Oprócz UKS Poncio-2010 Lidzbark w wielkim finale w Ustce wystąpią: AP Gryf Kamień Pomorski, MKP Wołów, UKS Orlik Mosina, Wisełka Solec Kujawski, UKS Bruskowo Wielkie oraz Akademia Footbolisty Głusk.

ORGANIZATOR

Organizator
WSPÓŁORGANIZATOR

WYKONAWCA

PATRONAT

PARTNER TECHNICZNY