Zaznacz stronę

Karne na wagę złota

Znamy kolejnych finalistów tegorocznej edycji BASF PROCAM CUP. O zwycięstwie w turnieju zadecydowały rzuty karne.

Turniejowi w Kamieniu Pomorskim towarzyszyła fantastyczna, słoneczna aura. Oczywiście wiadome było, że wszystkim ośmiu drużyną zależy na wywalczeniu awansu do wielkiego finału w Kołobrzegu, jednak pomimo rywalizacji sportowej, całemu wydarzeniu towarzyszyła świetna piłkarska atmosfera z poszanowaniem zasad fair play.

Warto podkreślić, że podczas turnieju regionalnego w Kamieniu Pomorskim pierwszy raz w ramach tegorocznej edycji turnieju rywalizowała drużyna składająca się z samych dziewcząt. Mowa o Czerwonych Diablicach z Malechowa, które godnie przeciwstawiały się zespołom mieszanym i chłopięcym, o czym świadczyć może świetne szóste miejsce w turnieju.

Chciałbym pogratulować wszystkim uczestnikom zmagań. Mam świadomość, że tylko dwie drużyny awansują do dalszego etapu naszego wydarzenia, jednak cieszę się, że nasz turniej integruje i jednoczy młodych ludzi z całej Polski. Mam nadzieję, że nasze wydarzenie będzie wspominane przez jego uczestników z uśmiechami na twarzach – powiedział Artur Juszczyński, pomysłodawca turnieju, dyrektor ds. sprzedaży w firmie BASF POLSKA.

Faza grupowa turnieju pokazała, że najmocniejszymi drużynami zmagań będą OKS R-Football Goleniów oraz Sława Sławno. Obie drużyny z kompletem zwycięstw awansowały do półfinałów rywalizacji, a następnie pokonały swoich rywali meldując się w finale turnieju regionalnego. Finał pomiędzy zespołami z Goleniowa i Sławna rozpoczął się od bramki tych drugich. Prowadzenie Sławy utrzymywało się aż do ostatniej minuty spotkania. Wówczas to zespół z Goleniowa doprowadził do remisu, a o rozstrzygnięciu finałowej rywalizacji decydować musiały rzuty karne.

Oczywiście wiadomo już było, że obie ekipy awansują do finału, jednak zależało im także na wyjeździe do Kołobrzegu w roli mistrza zmagań regionalnych. W karnych lepsi okazali się reprezentanci OKS R-Football Goleniów, jednak drużyna ze Sławna pokazała ogromny charakter w całym turnieju grając… w siódemkę, bez możliwości zmian w każdym spotkaniu.

Kolejne miejsca, rozpoczynając od trzeciego, zajmowali: Światowid Łobez, Sokół Pyrzyce, Akademia Piłkarska Gryf Kamień Pomorski, Czerwone Diablice Malechowo, Football Elite Kids oraz Unia Białogard.

Po turnieju, oprócz nagród dla wszystkich drużyn, wyróżnieni zostali także następujące zawodniczki i zawodnicy: Dawid Bronowski (Unia Białogard), Olek Dudek (Football Kids Elite), Hania Cherbeć (Czerwone Diablice Malechowo), Kuba Sędłak (AP Gryf Kamień Pomorski), Adam Andrzejczak (Sokół Pyrzyce), Krzysztof Niestoruk (Światowid Łobez), Leon Kaczmarek (Sława Sławno) oraz Jan Cedrowicz (OKS R-Football Goleniów).

ORGANIZATOR

Organizator
WSPÓŁORGANIZATOR

WYKONAWCA

PATRONAT

PARTNER TECHNICZNY