Zaznacz stronę

Grad bramek w Ostródzie

Za nami kolejny turniej regionalny w ramach BASF PROCAM CUP 2024. Tym razem rywalizacja toczyła się w Ostródzie. Wybór tej miejscowości nie był przypadkowy. To właśnie w tym mieście położonym w województwie warmińsko-mazurskim odbywają się uroczystości z okazji jubileuszu 20-lecia istnienia firmy PROCAM Polska. – Cieszę się bardzo, że do Ostródy zjechało tak wielu młodych ludzi, których łączy miłość do piłki nożnej. Nasz turniej skierowany jest do drużyn piłkarskich z małych miejscowości i obszarów wiejskich. Tam także rodzą się wielkie piłkarskie talenty, a dzięki BASF PROCAM CUP mam nadzieję, że już za kilka lat słyszeć będziemy o następcach Roberta Lewandowskiego. Trzymam za to kciuki – powiedział Michał Ciszak, prezes zarządu PROCAM Polska.

W Ostródzie oprócz żaru z nieba zaobserwować można było także inne zjawisko. Grad. Grad bramek, o który zadbali uczestnicy rywalizacji. Łącznie do siatki trafiono 124 razy, co daje średnią 6 bramek na mecz. Najwięcej trafień zaliczyła ekipa DKS Dobre Miasto, która okazała się także najlepszą drużyną całej rywalizacji. W wielkim finale ekipa z Dobrego Miasta zmierzyła się DKS Powiśle Dzierzgoń pokonując rywali 5:1. Bez względu na wynik końcowy meczu finałowego to właśnie te dwie drużyny wywalczyły awans do wielkiego finału, który odbędzie się 15 czerwca w Gdyni.

W meczu o trzecie miejsce KS Legia Chełmża pokonała UKS AP Bruskowo Wielkie 5:1. Na kolejnych lokatach plasowali się kolejno: KS Czernin, Bałtyk Sztutowo, Tęcza Miłakowo oraz FutGol Dębowa Łąka.

Bez względu na wyniki dzisiejszej rywalizacji zwyciężyła przede wszystkim dobra zabawa. Musimy dbać o to, aby w młodych ludzi zaszczepiać pasje. Sport kształtuje charakter, dlatego uważam, że rolą nas, dorosłych, jest umożliwianie młodym ludziom realizowania się w tym, co kochają, a przecież każdy z nas uwielbia piłkę nożną – dodał Artur Juszczyński, dyrektor ds. sprzedaży w firmie BASF Polska.

W ramach turnieju nagrodzono także wyróżniających się zawodników. Specjalne puchary odebrali: Tymoteusz Stańczyk (DKS Dobre Miasto), Mikołaj Rygielski (DKS Powiśle Dzierzgoń), Aleksander Muchewicz (KS Legia Chełmża), Oliwier Banach (UKS GAP Bruskowo Wielkie), Antonii Nowak (KS Czernin), Mikołaj Czubiński (Bałtyk Sztutowo), Marcel Stefaniuk (Tęcza Miłakowo) oraz Hubert Zacharski (FutGol Dębowa Łąka).

 

ORGANIZATOR

Organizator
WSPÓŁORGANIZATOR

WYKONAWCA

PATRONAT

PARTNER TECHNICZNY