Zaznacz stronę

Gospodarze górą

GKS Delta Słupno awansowała do wielkiego finału turnieju BASF PROCAM CUP. Podczas turnieju w województwie mazowieckim, gospodarze nie dali żadnych szans konkurencji.

Turniej rozegrany został na terenie Szkoły Podstawowej w Liszynie znajdującej się w Gminie Słupno. Podczas otwarcia wydarzenia uczestników powitał wójt Marcin Zawadka. – Bardzo cieszymy się, że pierwszy raz w historii gościmy to wydarzenie. Bez dwóch zdań to jedna z ważniejszych imprez sportowych w naszej gminie, już dziś zapraszamy do Gminy Słupno w przyszłości – powiedział Marcin Zawadka.

Kilka chwil później rozbrzmiał pierwszy gwizdek sędziego, co zwiastowało ogromne piłkarskie emocje. Kibice licznie zgromadzeni wokół boiska nie zawiedli się. Rywalizacja stała na wysokim poziomie, a każda z drużyn prezentowała fantastyczną postawę. Najlepsi okazali się miejscowi piłkarze Delty Słupno, którzy zwyciężyli we wszystkich pięciu meczach rywalizacji zdobywając w nich 15 bramek.

O ile zwycięzcy wyłonieni zostali już po czterech kolejkach rywalizacji, tak walka o kolejne miejsce toczyła się do samego końca. Ostatecznie na drugim miejscu uplasowały się Wilczki z Wilczyna, a tuż za nimi aż trzy drużyny zapisały na koncie po 6 punktów. Ostatecznie o rozstawieniu zadecydowała mała tabela, a z jej wynikało, że na kolejnych miejscach znalazły się LKS Sparta Machowo, SP Gołymin oraz UKS Wkra Radzanów, natomiast turniejową stawkę zamknęli KS Zjednoczeni Bulkowo.

Oprócz rywalizacji sportowej, w trakcie turnieju w Gminie Słupno pojawił się gość specjalny. Z uczestnikami turnieju BASF PROCAM CUP 2022 spotkał się Szymon Marciniak, międzynarodowy sędzia piłki nożnej mający na koncie m.in. prowadzenie spotkań Ligi Mistrzów i wielu innych imprez rangi światowej. – Bardzo się cieszę, że na terenie całego kraju organizowane są tego rodzaju turnieje piłkarskie. Z przyjemnością przyjąłem zaproszenie od organizatorów, by spotkać się z młodzieżą i przekazać im pozytywną energię, bowiem sam jestem przykładem, że marzenia można spełnić, ale potrzeba do tego cierpliwości, zapału i ciężkiej pracy. Jak widać podczas dzisiejszego turnieju, zapału oraz woli walki nie brakuje – skomentował Szymon Marciniak.

Statuetki dla najlepszych zawodników poszczególnych drużyn odebrali: Bartłomiej Chmielecki (SP Gołymin), Filip Końpa (UKS Wkra Radzanów), Małgorzata Fabianowicz (KS Zjednoczeni Bulkowo), Filip Reorowicz (GKS Delta Słupno), Weronika Czerniak (Wilczki Wilczyn) oraz Maja Blekicka (LKS Sparta Mochowo).

Po pierwszych czterech turniejach regionalnych udział w wielkim finale w Kołobrzegu zapewnili sobie: Jantar Ustka, Osiczanka Osice, GKS Wikielec oraz GKS Delta Słupno.

ORGANIZATOR

Organizator
WSPÓŁORGANIZATOR

WYKONAWCA

PATRONAT

PARTNER TECHNICZNY