Zaznacz stronę

Finałowe starcie w Kołobrzegu

Przed nami wielki finał VII ogólnopolskiego turnieju dla dzieci z małych miejscowości i wsi BASF PROCAM CUP 2023.

Zmagania odbędą się w niedzielę na stadionie im. Sebastiana Karpiniuka w Kołobrzegu.

W rywalizacji udział weźmie osiem drużyn, które wyłonione zostały podczas czterech turniejów eliminacyjnych w różnych zakątkach Polski. To zwiastuje wielkie sportowe emocje, jak również jest gwarancją fantastycznego święta młodzieżowej piłki nożnej w nadmorskim Kołobrzegu.

Warto przypomnieć, że w turniejach eliminacyjnych o awans do wielkiego finału rywalizowały 32 drużyny z całego kraju. Przed niedzielną rywalizacją pojawia się tylko jedno pytanie: kto zostanie zwycięzcą całego cyklu BASF PROCAM CUP 2023?

Jest o co walczyć bowiem nagrodą główną w turnieju jest wyjazd na mecz Polska – Wyspy Owcze, który odbędzie się 7. września na Stadionie Narodowym w Warszawie.

Zdajemy sobie sprawę, że chęć zwycięstwa wśród finalistów jest ogromna. Każdy z uczestników naszego wydarzenia ma szansę pojechać na mecz Reprezentacji Polski, zobaczyć w akcji Roberta Lewandowskiego i spółkę. Stawka jest więc ogromna, ale liczy się przede wszystkim dobra zabawa – mówi Artur Juszczyński, dyrektor sprzedaży w firmie BASF Polska, pomysłodawca wydarzenia.

Finaliści podzieleni zostali na dwie grupy. W grupie A zagrają: Santana Wielki Klincz, Akademia Footbolisty Głusk, OKS R-Football Goleniów oraz Polonia Środa Śląska. W grupie B znajdą się: Jantar Ustka, Team Przecław, Sława Sławno oraz UKS Hattrick Głuchołazy.

Poziom drużyn, które zakwalifikowały się do wielkiego finału jest bardzo wysoki – mówi Łukasz Bednarek, koordynator BASF PROCAM CUP 2023, na co dzień dyrektor II-ligowej Kotwicy Kołobrzeg. – Najważniejsze są jednak pozytywne emocje, które generuje nasze wydarzenie. Dla wielu z uczestników turnieju będzie to pierwszy wyjazd nad polskie morze. Wpisuje się to w ideę turnieju, bo naszym głównym celem jest radość najmłodszych – dodaje Łukasz Bednarek.

Początek turnieju zaplanowany został na godzinę 10:00. Zmagania potrwają do godziny 15:00. Organizatorzy przygotowali także niespodziankę muzyczną. Podczas ceremonii medalowej odbędzie się koncert Libera, polskiego rapera, który kilka dni temu wystąpił podczas Festiwalu w Opolu. Wstęp na teren stadionu będzie bezpłatny.

Sponsorami tytularnymi wydarzenia są firmy PROCAM POLSKA oraz BASF POLSKA.

Zapraszamy na Stadion w Kołobrzegu wszystkich miłośników piłki nożnej. Jestem przekonany, że atmosfera, jaka będzie towarzyszyć naszym zmaganiom będzie porównywalna do tej, jaką spotykamy podczas profesjonalnych zmagań sportowych w naszym kraju – podsumowuje dyrektor Artur Juszczyński.

ORGANIZATOR

Organizator
WSPÓŁORGANIZATOR

WYKONAWCA

PATRONAT

PARTNER TECHNICZNY