Zaznacz stronę

Emocje w strugach deszczu

Ogromne emocje towarzyszyły kolejnemu turniejowi regionalnego w ramach BASF PROCAM CUP 2023.

W odróżnieniu od ubiegłotygodniowego turnieju eliminacyjnego, tym razem… pogoda nie dopisała. Uczestnicy zmagań przywitani zostali deszczową aurą, jednak nie przeszkodziło to nikomu w stworzeniu fantastycznego sportowego widowiska.

Faza grupowa przebiegała pod dyktando drużyn Akademii Footbolisty Głusk oraz Magic Łęczyca. Wydawało się, że te dwie drużyny, które pierwszą rundę zmagań zakończyły z kompletem zwycięstw, będą faworytami całej rywalizacji. Mecze półfinałowe zweryfikowały jednak te przypuszczenia. O ile Akademia Footbolisty Głusk awansowała do finału po pokonaniu Stali Gorzyce 6:1, tak magicy z Łęczycy przegrali z Teamem Przecław 1:3.

O tym, jak bardzo wyrównana rywalizacja toczyła się w Gorzycach świadczyć może fakt, że o wyniku dwóch meczów decydować musiały rzuty karne. M.in. mecz o trzecie miejsce miał takie zakończenie, a w rzutach karnych Stal Gorzyce pokonała rywali z Łęczycy 2:1 zdobywając tym samym brązowy medal w turnieju „na własnym terenie”.

Przed finałem wszyscy zastanawiali się, czy Team Przecław nawiążę walkę z AF Głusk. Obie drużyny spotkały się bowiem w fazie grupowej, a ekipa z Głuska wygrała ten mecz gładko 5:1. W finale tak gładko jednak nie było. Co najważniejsze, mecz miał zupełnie inne oblicze, albowiem to Team Przecław zdominował starcie pokonując rywali 3:0.

Na kolejnych miejscach, biorąc pod uwagę, że pierwsze lokaty zajęły kolejno Team Przecław, Akademia Footbolisty Głusk, Stal Gorzyce, Magic Łęczyca, uplasowali się: RKS Mazovia, Klimontowianka Klimtów, URSUS Dachnów i UKS Orlik Wiązownica.

Nagrody indywidualne otrzymali natomiast: Kamil Jurek (Team Przecław), Nikodem Czarnacki (Akademia Footbolisty Głusk), Olaf Korga (Stal Gorzyce), Oskar Wasiak (Magic Łęczyca), Bartek Gruchała (RKS Mazovia), Jakub Stylski (Klimontowianka Klimontów), Dominik Pachołek (URSUS Dachów), Miłosz Wojtowicz (Orlik Wiązownica).

Tabela końcowa prezentuje się następująco:

  1. Team Przecław *
  2. Akademia Footbolisty Głusk *
  3. Stal Gorzyce
  4. Magic Łęczyca
  5. RKS Mazovia
  6. Klimontowianka Klimontów
  7. Ursus Dachnów
  8. UKS Orlik Wiązownica

* drużyny, które wywalczyły awans do wielkiego finału turnieju BASF PROCAM CUP 2023 w Kołobrzegu.

ORGANIZATOR

Organizator
WSPÓŁORGANIZATOR

WYKONAWCA

PATRONAT

PARTNER TECHNICZNY