Zaznacz stronę

Emocje do samego końca!

Za nami pierwszy turniej regionalny w ramach tegorocznej edycji PROCAM CUP 2021. Najlepsi w zachodniopomorskim Karlinie okazali się zawodnicy z drużyny Gryf Kamień Pomorski.

Ogromne emocje i świetny poziom sportowy towarzyszyły zmaganiom od samego początku do końca. Nie zawiodła również pogoda, która była idealna do dziecięcej rywalizacji. Na początku wydawało się, iż faworytami rywalizacji będą zawodnicy Bosko Sulęcin, jednak po raz kolejny potwierdziła się zasada, iż dopóki piłka jest w grze wszystko jest możliwe. Tak też się stało.

To jest właśnie piękno piłki nożnej. Sytuacje w meczach zmieniają się z minuty na minutę. Dla mnie jednak wszyscy są dziś zwycięzcami. Pomimo niedzieli, pomimo rozpoczętych wakacji wielu młodych ludzi chce grać w piłkę, a rolą nas, dorosłych jest umożliwianie młodym ludziom ciągłego rozwoju – stwierdził Dariusz Gęsior, trener Reprezentacji Polski do lat 16.

Ostatecznie zwyciężył Gryf Kamień Pomorski, który grał niezwykle rozsądnie. Drużyna ta strzeliła 8 bramek tracąc 3, jednak w ostatecznym rozrachunku zanotowała na koncie 3 zwycięstwa oraz 2 remisy. Na drugim miejscu uplasował się zespół Pomorzanin Krąpiel, który miał taką samą liczbę punktów co Sokół Pyrzyce, jednak o ostatecznym układzie tabeli zadecydował bezpośredni pojedynek pomiędzy zainteresowanymi drużynami, a w tym Pomorzanin pokonał zawodników z Pyrzyc 4:3. Na kolejnych lokatach rywalizacje zakończyli: Bosko Sulęcin, Sparta Gryfice oraz Orliki Sokół Karlino.

Jeśli ktoś chce obejrzeć pełne poświęcenie i grę na 200 procent swoich możliwości wystarczy wybrać się na turniej PROCAM CUP 2021, który jest gwarancją świetnej zabawy oraz rywalizacji na najwyższym młodzieżowym poziomie. Te dzieci dają z siebie wszystko – zachwalał Artur Juszczyński, pomysłodawca wydarzenia, dyrektor sprzedaży firmy BASF Polska.

Łącznie w ramach pierwszego turnieju eliminacyjnego rozegranych zostało 15 spotkań, w których strzelono łącznie 59 bramek. Najwięcej trafień na koncie (18 bramek – dop. red.) zanotowała drużyna Sokół Pyrzyce, która tym samym okazała się najbardziej ofensywną drużyną rywalizacji.

Gratuluje wszystkim uczestnikom dzisiejszego turnieju. Trzymam mocno kciuki za drużynę z Kamienia Pomorskiego podczas wielkiego finału rywalizacji. Reprezentujcie godnie Pomorze Zachodnie – powiedział obecny podczas ceremonii zakończenia turnieju Tomasz Sobieraj, wicemarszałek województwa zachodniopomorskiego.

Najlepszymi zawodnikami i zawodniczką turnieju zostali: Jakub Radomski (Bosko Sulęcin), Juliusz Lange (Orliki Sokół Karlino), Igor Procyk (Sokół Pyrzyce), Antoni Sandzewicz (Gryf Kamień Pomorski), Piotr Kaczmarek (Sparta Gryfice) oraz Ewa Goc (Pomorzanin Krąpiel).

Klasyfikacja końcowa:

  1. Gryf Kamień Pomorski – 11 pkt
  2. Pomorzanin Krąpiel – 10 pkt
  3. Sokół Pyrzyce – 10 pkt
  4. Bosko Sulęcin – 7 pkt
  5. Sparta Gryfice – 4 pkt
  6. Orliki Sokół Karlino – 0 pkt

ORGANIZATOR

Organizator
WSPÓŁORGANIZATOR

WYKONAWCA

PATRONAT

PARTNER TECHNICZNY