Zaznacz stronę

Czas na wieki finał!

Już w niedzielę w Ustce odbędzie się finał V edycji turnieju piłki nożnej dla dzieci z małych miejscowości i wsi – Procam Cup 2021. Nagrodą główna dla zwycięskiej drużyny będzie wyjazd na mecz Reprezentacji Polski.

W okresie wakacyjnym odbyło się siedem turniejów regionalnych w różnych zakątkach kraju. Łącznie do rywalizacji przystąpiło blisko 1000 dzieci z rocznika 2010 i młodsi. W zmaganiach udział wziąć mogły drużyny z obszarów wiejskich bądź miasteczek do 25-tysięcy mieszkańców. Poziom sportowy tegorocznej edycji stał na bardzo wysokim poziomie, co zapowiada ogromne emocje podczas wielkiego finału w Ustce. – To będzie dzień pełen sportowych emocji. Stawka jest duża, jednak wszyscy uczestnicy naszego turnieju są zwycięzcami. Zwycięża bowiem aktywność fizyczna i dobra zabawa w duchu fair play – wyjaśnia Artur Juszczyński, dyrektor sprzedaży w firmie BASF Polska, pomysłodawca wydarzenia. Warto podkreślić, że organizatorami turnieju są właśnie wspomniana firma BASF oraz ich biznesowy partner, Procam Polska.

W rywalizacji udział wezmą drużyny: Akademia Piłkarska Gryf Kamień Pomorski (woj. zachodniopomorskie), MKP Wołów (woj. dolnośląskie), UKS Orlik Mosina (woj. wielkopolskie), Wisełka Solec Kujawski (woj. kujawsko-pomorskie), UKS Bruskowo Wielkie (woj. pomorskie), Akademia Footbolisty Głusk (woj. lubelskie), UKS Poncio-2010 Lidzbark (woj. warmińsko-mazurskie) oraz UKS AP Champions Ryjewo (woj. pomorskie). Zespoły podzielone zostały na dwie grupy. Awans do półfinału turnieju wywalczą po dwie najlepsze drużyny. Pozostałe rywalizować będą o miejsca 5-8.

– To największy tego typu piłkarski projekt w kraju. Cieszymy się, iż zainteresowanie turniejem jest tak duże, o czym świadczyć może liczba zgłoszonych drużyn do tegorocznej edycji. To motywacja do dalszej pracy i działania na rzecz młodzieżowej piłki nożnej – mówi Michał Ciszak, prezes zarządu Procam Polska.

Jest o co walczyć bowiem zwycięzca wielkiego finału, oprócz miana najlepszej drużyny w kraju, otrzyma zaproszenia na mecz piłkarskiej Reprezentacji Polski. Początek turnieju zaplanowany został na godzinę 9:45 na Stadionie Miejskim w Ustce. Wstęp na mecze jest bezpłatny.

ORGANIZATOR

Organizator
WSPÓŁORGANIZATOR

WYKONAWCA

PATRONAT

PARTNER TECHNICZNY