Zaznacz stronę

Czas na finał!

Już w najbliższą niedzielę na Stadionie we Wronkach odbędzie się finał ogólnopolskiego turnieju piłki nożnej dla dzieci z małych miejscowości i wsi – PROCAM CUP 2018. Która z drużyn zwycięży w drugiej edycji wydarzenia?

W ciągu ostatnich czterech tygodni na terenie kraju odbyło się sześć turniejów eliminacyjnych, w których łącznie udział wzięło 36 zespołów. Ostatecznie w wielkim finale rywalizacji zmierzą się ze sobą zespoły  LKS Korzenica, PAP Bosko Sulęcin, SP 2 Kluczbork, UKS Śrem, UKS Saturn Ostrowite oraz Michałki Dobre Miasto. Jest o co walczyć, bowiem zwycięzca turnieju PROCAM CUP 2018 wygra wyjazd na mecz piłkarskiej Reprezentacji Polski w ramach Ligi Narodów. Warto nadmienić, że całe wydarzenie skierowane jest do drużyn i szkół z miejscowości do 25 tysięcy mieszkańców oraz wsi. Patronem całego cyklu jest Polski Związek Piłki Nożnej. – Dodajemy dzieciom skrzydeł w dążeniu do realizacji swoich pasji – mówi Michał Ciszak, Prezes PROCAM. – Pasje są istotnym elementem życia każdego z nas. Natomiast to jak szybko i sprawnie będzie się rozwijało dziecko w zakresie własnych zainteresowań jest uwarunkowane jego naturalnymi zdolnościamiPoprzez organizowanie cyklicznej imprezy sportowej dążymy, aby te zainteresowania i pasje wspierać możliwie jak najwcześniej, bo nic nie jest tak ważne jak wyzwalanie dziecięcej radości – dodaje.

W rywalizacji udział biorą piłkarze z rocznika 2007 i młodsi oraz dziewczęta z rocznika 2006 i młodsze. Drużyny mogą być również mieszane. W ramach wielkiego finału zmagań rozegranych zostanie 15 spotkań na zasadach „każdy z każdym” w wymiarze czasu 2 x 7 minut. Gościem specjalnym wydarzenia będzie Paweł Janas, były trener Reprezentacji Polski. – Nie trzeba być z wielkich miast, by osiągnąć sukces w sporcie. Najważniejsze są determinacja, sumienność, pracowitość oraz pokora. Łącząc te wszystkie cechy i dokładając do nich talent i odrobinę szczęścia, istnieje wielkie prawdopodobieństwo sukcesu – wyjaśnia trener Janas. – Cieszę się, że organizatorzy turnieju pomyśleli właśnie o piłkarzach z małych miejscowości i wsi, dla których udział w rywalizacji może okazać się przepustką do wielkiej kariery – dodał były selekcjoner Reprezentacji Polski.

Na potwierdzenie słów Pawła Janasa, wystarczy spojrzeć na listę piłkarzy powołanych przez Adama Nawałkę do kadry na zbliżające się Mistrzostwa Świata. Z 16-tysięcznych Słubic pochodzi Łukasz Fabiański, z niespełna 6-tysięcznych Jedlicz – Sławomir Peszko, natomiast swoją przygodę z wielką piłką nożną w nadmorskim Mrzeżynie rozpoczynał Grzegorz Krychowiak. – Trzymam kciuki za wszystkich uczestników turnieju PROCAM CUP 2018, by za kilka lat to oni stanowili o sile Reprezentacji Polski – kwituje Artur Juszczyński, dyrektor handlowy firmy BASF będącej współorganizatorem wydarzenia.

Początek wielkiego finału turnieju PROCAM CUP 2018 zaplanowany został w niedzielę 10 czerwca o godzinie 12:00 na Stadionie we Wronkach. Ceremonia zakończenia turnieju odbędzie się około godziny 16:30.

ORGANIZATOR

Organizator
WSPÓŁORGANIZATOR

WYKONAWCA

PATRONAT

PARTNER TECHNICZNY