Zaznacz stronę

Championi z Ryjewa!

Znamy zwycięzców piątej edycji turnieju PROCAM CUP. Po fantastycznym turnieju tytuł mistrzowski zdobyli zawodnicy AP Champions Ryjewo.

Nawet najlepsi typerzy mieliby problem ze wskazaniem faworyta finałowej rywalizacji. Do nadmorskiej Ustki zjechało osiem najlepszych drużyn z całej Polski, najlepsze drużyny turniejów regionalnych. Zespoły podzielone zostały na dwie grupy, z których do półfinałowej rywalizacji awansowały po dwie najlepsze drużyny. Na uwagę zasługuje fakt, że tylko dwa mecze zakończyły się różnicą trzech bramek. Pozostałe spotkania były niezwykle wyrównane, a w fazie pucharowej aż trzykrotnie o losach meczu decydowały rzuty karne.

Za nami najbardziej emocjonujący turniej finałowy w historii. Emocje sięgały zenitu, ale należy podkreślić także fakt, iż dopisali również kibice, którzy zjechali do Ustki z różnych stron kraju. Cieszymy się, że nasza idea przyjęła się w tak fantastyczny sposób przez zawodniczki, zawodników, trenerów oraz rodziców – mówił Adrian Sosnowski, reprezentujący firmę PROCAM Polska podczas wielkiego finału w Ustce.

Najlepsze w fazie grupowej okazały się drużyny AP Champions Ryjewo i Akademia Footbolisty Głusk (grupa A) oraz AP Gryf Kamień Pomorski i MKP Wołów (grupa B). Ciekawostką jest fakt, iż w grupie A aż trzy drużyny zanotowały na koncie po 5 punktów, a więc zgodnie z regulaminem o ostatecznej klasyfikacji zespołów powinny zadecydować zdobyte bramki pomiędzy zainteresowanymi drużynami. W bramkach był jednak remis 3:3, a więc zarządzony został konkurs rzutów karnych w celu ustalenia która z drużyn wyjdzie z pierwszego a która z drugiego miejsca do półfinałów. Karne wygrało Ryjewo.

Warto o tym wspomnieć w kontekście tego co wydarzyło się później, bowiem w wielkim finale znów trafiły na siebie drużyny z Głuska i Ryjewa. Tam znów był remis, bowiem w grupie mecz drużyn zakończył się wynikiem 2:2, a więc o tym, która drużyna zwycięży musiały znów decydował karne. W nich po raz kolejny lepiej spisywali się zawodnicy z Ryjewa, dzięki czemu to oni zwyciężyli w V edycji turnieju piłki nożnej dla dzieci z małych miejscowości i wsi, PROCAM CUP 2021.

Chciałbym podkreślić, że nasz projekt obchodzi w tym roku mały jubileusz. To piąta edycja turnieju, który jeszcze kilka lat raczkował, by stać się największym turniejem dla dzieci z małych miejscowości i wsi w kraju – mówił z dumą Artur Juszczyński, dyrektor sprzedaży w firmie BASF Polska, pomysłodawca całego wydarzenia.

W meczu o trzecie miejsce MKP Wołów pokonał AP Gryf Kamień Pomorski 2:0. W meczach o miejsca 5 i 7 również nie brakowało emocji, bowiem oba spotkania kończyły się również rzutami karnymi. Na 5. miejscu ostatecznie uplasowała się drużyna UKS GAP Bruskowo Wielkie, która pokonała w karnych UPKS Poncio 2010 Lidzbark, na miejscach 7 i 8 uplasowały się kolejno Wisełka Solec Kujawski oraz UKS Orlik Mosina.

Za najlepszych zawodników turnieju finałowego uznani zostali: Bartosz Więczkowski (AP Champions Ryjewo), Mateusz Adamczyk (AF Głusk), Jakub Stelmarczyk (MKP Wołów), Antoni Sandzewicz (AP Gryf Kamień Pomorski), Jakub Śmiechura (UKS GAP Bruskowo Wielkie), Adam Szymański (UPKS Poncio 2010 Lidzbark), Martyna Łata (Wisełka Solec Kujawski) oraz Stanisław Borowski (UKS Orlik Mosina).

ORGANIZATOR

Organizator
WSPÓŁORGANIZATOR

WYKONAWCA

PATRONAT

PARTNER TECHNICZNY