Zaznacz stronę

Champions Ryjewo zamyka finałową stawkę

Drużyna z Ryjewa wywalczyła awans dzięki zwycięstwu w klasyfikacji zespołów z drugich miejsc.

Zgodnie z regulaminem turnieju awans do wielkiego finału wywalczyło automatycznie siedmiu zwycięzców zmagań regionalnych. Ponadto przepustka do Ustki przysługuje także najlepszemu zespołowi z drugiego miejsca. Tu brane pod uwagę były zdobyte punkty, a w przypadku jednakowej ich liczby, stan strzelonych bramek.

Ostatecznie tylko jeden z siedmiu zespołów z drugich miejsc zapisał na koncie 13 punktów, a więc 4 zwycięstwa i remis. Miało to miejsce podczas turnieju eliminacyjnego w Ryjewie, gdzie tę samą ilość punktów miały drużyny UKS Bruskowo Wielkie oraz UKS AP Champions Ryjewo. Ostatecznie turniej zwyciężyli zawodnicy z Bruskowa Wielkiego strzelając 38 bramek. 14 trafień mniej mieli gracze z Ryjewa, jednak pozwoliło to im na zwycięstwo w klasyfikacji drugich miejsc i to z nimi spotkamy się podczas wielkiego finału w Ustce.