Zaznacz stronę

Udana inauguracja

Na ten dzień czekali wszyscy sympatycy BASF PROCAM CUP. Szóstego maja w wielkopolskim Żydowie odbyła się inauguracja tegorocznej edycji naszego turnieju.

Otwarcie kolejnej odsłony BASF PROCAM CUP dzięki zaangażowaniu działaczy oraz rodziców klubu Fara Pelikan Żydowo miało wyjątkową oprawę. Na wielkopolskiej ziemi przygotowano masę atrakcji dla uczestników turnieju, począwszy od dmuchanych atrakcji i zamków po występy taneczne grupy Fara Dance Pelikan, w składzie której znalazły się młode mieszkanki Żydowa, które chciały w ten sposób uatrakcyjnić całe wydarzenie. Można śmiało stwierdzić, że takiego otwarcia w historii turnieju jeszcze nie było.

Jeśli dodamy do tego fantastyczny poziom sportowy rywalizacji, to można sobie zadać jedno pytanie: czego chcieć więcej? – Chciałbym podziękować wszystkim zaangażowanym w organizacje tego wydarzenia. Żydowo kocha piłkę nożną, mieszkają tu fantastyczni ludzie, którzy angażują się w rozwój sportowy całej gminy. Dziękuję za to, co robicie – powiedział Tadeusz Szymanek, Burmistrz Miasta i Gminy Czerniejewo.

Rywalizacja sportowa od samego początku do samego końca przyniosła wiele emocji. Piłkarze i piłkarki, bowiem w zawodach udział wzięły także trzy przedstawicielki płci pięknej, stanęli na wysokości zadania i dali z siebie maksimum swoich możliwości. To pokazuje jak ważnym turniejem jest BASF PROCAM CUP, a więc zawody skierowane dla dzieci z małych miejscowości i obszarów wiejskich. Podczas turnieju regionalnego w Żydowie byliśmy świadkami wielu pięknych bramek, których nie powstydziliby się nawet zawodowi piłkarze. Każda z drużyn prezentowała solidny poziom sportowy, jednak do wielkiego finału w Gdyni mogły awansować tylko dwie drużyny.

Najlepszymi zespołami rywalizacji okazały się Asy z Czempinia, które w meczu finałowym pokonały UKS Orlik Mosinę 3:1. Wielkich emocji dostarczył także mecz o miejsce trzecie, w którym obejrzeliśmy aż 8 bramek. Pięć z nich było dziełem Polonii Golina, trzy natomiast AKS Strzegom, dzięki czemu ta pierwsza drużyna zakończyła rywalizację na najniższym stopniu podium.

Kolejne lokaty zajmowali: SP Szkaradowo (miejsce 5), Sparta Zebrzydowa (miejsce 6), Młoda GKSA Krzemieniewo (miejsce 7) i Fara Pelikan Żydowo (miejsce 8).

W turnieju wyróżniono także ośmiu najlepszych zawodników, którymi byli: Bartosz Sarbinowski (Asy z Czempinia), Jakub Sobera (UKS Orlik Mosina), Marceli Kokot (Polonia Golina), Marcel Żarczyński (AKS Strzegom), Oliwier Klaskała (SP Szkaradowo), Bartosz Sadowski (Sparta Zebrzydowa), Wiktor Koladyński (Młoda GKSA Krzemieniewo), Paweł Musiałowski (Fara Pelikan Żydowo).

Finaliści BASF PROCAM CUP 2024:

  1. Asy z Czempinia
  2. UKS Orlik Mosina

ORGANIZATOR

Organizator
WSPÓŁORGANIZATOR

WYKONAWCA

PATRONAT

PARTNER TECHNICZNY